Kniha návštev

ĽUDOVÁ HUDBA

 

Predsilvestrovské posedenie s FS Kriváň

Predsilvestrovské posedenie s FS Kriváň 2017 - Fotogaléria

 

Predvianočné vystúpenie FS Kriváň

Fotogaléria - Predvianočné vystúpenie 2017

 

Silvester s FS Kriváň 2016

Silvester s FS kriváň - fotogaléria - 31.12.2016

 

PREDVIANOČNÉ VYSTÚPENIE A OSLAVY 30.VÝROČIA FS KRIVÁŇ - 17.12.2016

Predvianočné vystúpenie s FS Kriváň

Fotogaléria

 

FOLKLÓRNY SÚBOR KRIVÁŇ

V marci v r.2010 sa zišli bývalé tanečníčky a speváčky FS Kriváň, ktorý vznikol v r. 1986 v Turanoch. Folklór si ich opäť podmanil a pod vedením Aleny Rusnákovej-Struhárňanskej obnovili repertoár z regiónu Terchová, oblasti Východného Slovenska a samozrejme rodného Turca, popri tom tvoria aj nové choreografie. Prvý krát po rokoch sa predstavili na Turčianskej cvendžale v r.2010, ktorá bola venovaná spmienke na turianských muzikantov Martina Struhárňanského, Júliusa Buricu a vtedy ešte žijúcehoVincenta Hanuliaka. A tak to všetko začalo po rokoch opäť.
Súbor má tanečnú aj spevácku zložku, ktorú tvorí 28 členov.
So súborom úzko spolupracuje cimbálová ľudová hudba Michala Rusnáka a originálna terchovská muzička Kriváň.
Medzi významné akcie FS Kriváň patria: Turčianské slávnosti folklóru, Jánošíkové dni v Terchovej, mnoho ďalších obecných a mestských akcií na Slovensku ale i v susednom Poľsku - Bustryk, Ujsoly, Koniakov, Dzianisz. Súbor je aj každoročným organizátorom podujatia Predsilvestrovské posedenie s FS Kriváň v Turanoch, kde sa stretávajú folkloristi a muzikanti zo širokého okolia, v r. 2016 prvý krát zorganizovali aj Silvester s FS Kriváň.
V roku 2016 FS oslávil 30. výročie od svojho vzniku a to programom 17.decembra v Turanoch.
Súbor je veľmi aktívny, pravidelne sa stretávajú dva krát do týždňa. Je to partia skvelých, veselých ľudí, ktorí majú radi folklór a dokážu sa veľmi intenzívne zabávať.

Stránka FS Kriváň

Alena Rusnáková-Struhárňanská

Stretnutie FS Kriváň po 24. rokoch

Dňa 17.09.2010 sme zorganizovali stretnutie FS Kriváň po 24. rokoch v priestoroch kultúrneho centra v Turanoch. Výborne sme sa zabavili, zaspievali a zatancovali. Hrala nám Terchovská muzika Hanuliakovcom z Martina, ktorí boli pozvaní ako hostia. Nechýbala ani harmonika a cimbál a samozrejme disco o ktoré sa nám postaral náš bývalý tanečník Paľko Litvaj. Myslím, že účasť na stretnutí svedčí o tom, že sme nazabudli na "staré časy". Touto cestou by som chcela poďakovať dievčatám, ktoré pomohli stretnutie zorganizovať a zároveň sa zúčastnili aj Turčianskej cvendžali v Martine v rámci Turčianských slávností folklóru 2010, kde sme si zaspomínali na dvoch muzikantov z Turian - Martina Struhárňanského a Júliusa Buricu.
Ďakujem a teším sa na naše ďalšie spoločné stretnutia pri folklóre.

 

Alena Rusnáková-Struhárňanská

História:

Od roku 1986 sa začína história FS Kriváň. Pri jeho zrode bola 11 členná skupina tanečníkov a muzikantov. Choreografom bol RNDr. Peter Brxa. Jeho súčasťou bola aj ĽH J.Buricu.

 

 

Historické fotografie
hudba6
hudba7
hudba11
hudba12
hudba13
hudba14
hudba15
hudba21
hudba22
hudba25
hudba26
hudba27
hudba27
hudba28
hudba29
hudba30
hudba31
hudba32
hudba33
hudba34
hudba35
hudba36
hudba37
hudba38