Kniha návštev

ĽUDOVÁ HUDBA

 

Silvester s FS Kriváň 2016

Silvester s FS kriváň - fotogaléria - 31.12.2016

 

PREDVIANOČNÉ VYSTÚPENIE A OSLAVY 30.VÝROČIA FS KRIVÁŇ - 17.12.2016

Predvianočné vystúpenie s FS Kriváň

Fotogaléria

 

FOLKLÓRNY SÚBOR KRIVÁŇ

V marci v r.2010 sa zišli bývalé tanečníčky a speváčky FS Kriváň, ktorý vznikol v r. 1986 v Turanoch. Folklór si ich opäť podmanil a pod vedením Aleny Rusnákovej-Struhárňanskej obnovili repertoár z regiónu Terchová, oblasti Východného Slovenska a samozrejme rodného Turca, popri tom tvoria aj nové choreografie. Prvý krát po rokoch sa predstavili na Turčianskej cvendžale v r.2010, ktorá bola venovaná spmienke na turianských muzikantov Martina Struhárňanského, Júliusa Buricu a vtedy ešte žijúcehoVincenta Hanuliaka. A tak to všetko začalo po rokoch opäť.
Súbor má tanečnú aj spevácku zložku, ktorú tvorí 28 členov.
So súborom úzko spolupracuje cimbálová ľudová hudba Michala Rusnáka a originálna terchovská muzička Kriváň.
Medzi významné akcie FS Kriváň patria: Turčianské slávnosti folklóru, Jánošíkové dni v Terchovej, mnoho ďalších obecných a mestských akcií na Slovensku ale i v susednom Poľsku - Bustryk, Ujsoly, Koniakov, Dzianisz. Súbor je aj každoročným organizátorom podujatia Predsilvestrovské posedenie s FS Kriváň v Turanoch, kde sa stretávajú folkloristi a muzikanti zo širokého okolia, v r. 2016 prvý krát zorganizovali aj Silvester s FS Kriváň.
V roku 2016 FS oslávil 30. výročie od svojho vzniku a to programom 17.decembra v Turanoch.
Súbor je veľmi aktívny, pravidelne sa stretávajú dva krát do týždňa. Je to partia skvelých, veselých ľudí, ktorí majú radi folklór a dokážu sa veľmi intenzívne zabávať.

Stránka FS Kriváň

Alena Rusnáková-Struhárňanská

Stretnutie FS Kriváň po 24. rokoch

Dňa 17.09.2010 sme zorganizovali stretnutie FS Kriváň po 24. rokoch v priestoroch kultúrneho centra v Turanoch. Výborne sme sa zabavili, zaspievali a zatancovali. Hrala nám Terchovská muzika Hanuliakovcom z Martina, ktorí boli pozvaní ako hostia. Nechýbala ani harmonika a cimbál a samozrejme disco o ktoré sa nám postaral náš bývalý tanečník Paľko Litvaj. Myslím, že účasť na stretnutí svedčí o tom, že sme nazabudli na "staré časy". Touto cestou by som chcela poďakovať dievčatám, ktoré pomohli stretnutie zorganizovať a zároveň sa zúčastnili aj Turčianskej cvendžali v Martine v rámci Turčianských slávností folklóru 2010, kde sme si zaspomínali na dvoch muzikantov z Turian - Martina Struhárňanského a Júliusa Buricu.
Ďakujem a teším sa na naše ďalšie spoločné stretnutia pri folklóre.

 

Alena Rusnáková-Struhárňanská

 

 

Historické fotografie
hudba6
hudba7
hudba11
hudba12
hudba13
hudba14
hudba15
hudba21
hudba22
hudba25
hudba26
hudba27
hudba27
hudba28
hudba29
hudba30
hudba31
hudba32
hudba33
hudba34
hudba35
hudba36
hudba37
hudba38